Sevgili Arkadaşlar,

 

Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; deneyimli akademisyen kadrosu, hali hazırda var olan ve daha kaliteli bir eğitim için sürekli gelişen imkânları ve de öğrenci odaklı eğitim anlayışıyla; kendi emsalleri arasında kolaylıkla fark edebilecek nitelikte özgün, bilimin ve düşüncenin gerektirdiği üzere özgür, her türlü alanda sorumluluk sahibi ve başarılı olabilecek ölçüde özgüvenli dimağlar olarak eğitmek ve yetiştirmek amacıyla siz genç arkadaşlarımızı davet ediyor. Fakültemiz; sizleri günümüz şartlarında donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi ve gerek profesyonel iş hayatında, gerekse bilim ve düşünce dünyasında saygın bireyler olmaya hazır olarak buradan mezun etmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda nitelikli eğitiminin yanı sıra, çağın en önemli gereksinimlerinin başında gelen yabacı dil konusunda da Fakültemiz öğrencilerimize isteğe bağlı İngilizce hazırlık fırsatı sunuyor.

 

Fakültemizin fiziksel şartları da modern mimarisi, devlet ve özel yurt imkânları, sosyal ve kültürel etkinlikler için alanları ve deniz kenarındaki yerleşkesi ile siz öğrencilerimiz için birçok fırsatı içinde barındırıyor.

 

Siz sevgili öğrenci arkadaşlarımızı yeni akademik yılda aramızda görmekten ve sizleri özgün, özgür ve özgüvenli dimağlar olarak geleceğe hazırlamaktan gurur ve memnuniyet duyacağız.

 

Sevgilerimle,

 

Prof. Dr. Ensar NiŞANCI

Dekan