2017-03-13

Fakültemiz Öğrencilerine Yönelik Kariyer Merkezi Tanıtım Ziyaretleri YapıldıFakültemiz Öğrencilerine Yönelik Kariyer Merkezi Tanıtım Ziyaretleri Yapıldı

Üniversitemiz ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde yürütülmekte olan “Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetlerinin Sunulması” projesi kapsamında Kariyer Merkezi Birim Temsilcileri ile bir bilgilendirme toplantısı yapılmış, bu toplantıda öğrencilere yönelik Merkezin tanıtım ziyaretlerinin gerçekleştirileceği konusu belirli bir takvime bağlanmıştı. Bu zaman planlaması dâhilinde Merkez Kampüsümüzde yaklaşık 3 hafta sürecek tanıtım ziyaretlerinin gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

Bu bağlamda başta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu olmak üzere Merkez kampüsteki ziyaretlere start verildi. Fakültemizde İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile Uluslararası İlişkiler Bölümlerimizin 3. ve 4. sınıflarında Kariyer uzmanı Özlem Ayyıldız tarafından gerçekleştirilen tanıtım sunumlarına Kariyer Merkezi personeli Serpil Cılgın, Kemal Serbes ve Fatih Şahin de iştirak etmiştir. Yaklaşık 30 dakika genel tanıtımın ardından soru cevap kısmına geçilen sunumlarda kariyer ve kariyer planlaması nedir? Kariyer Merkezi niçin kurulmuştur ve ne tür faaliyetleri icra etmektedir? öğrencilere yönelik bireysel ve grup kariyer danışmanlığı nedir? gibi sorulara yanıt verilmiş ve öğrencilerimiz bilgilendirilmeye çalışılmıştır. Ziyaretlerde çanta, kalem, broşür ve not defteri gibi Kariyer Merkezini görsel olarak anımsatan promosyonel ürünler de dağıtılmıştır.